Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Berlin bliżej Szczecina?

(masz), 24Kurier,

dodane przez MQ

Linia kolejowa Szczecin-Berlin może zostać zelektryfikowana do 2017 r. To byłoby o trzy lata wcześniej niż zakładają obecne plany.
O rozwoju współpracy między Berlinem a Szczecinem rozmawiali w czwartek w stolicy Pomorza Zachodniego Hella Dünger-Löper, sekretarz stanu Berlina, i Olgierd Geblewicz, marszałek zachodniopomorski.

Dla naszego województwa priorytetem jest poprawienie infrastruktury. Przede wszystkim chodzi o elektryfikację połączenia kolejowego Szczecin-Berlin.

- Tempo prac nie może być zadowalające - przyznała Hella Dünger-Löper. Jednocześnie przypomniała, że perspektywa realizacji tej inwestycji staje się coraz krótsza. Słyszeliśmy już o 2025 r. Później o 2020 r. A teraz jest cień szansy, że dojdzie do tego szybciej.

- Doszły do nas głosy, że możliwy jest rok 2017 - mówiła Dünger-Löper.

W to, że jest to data realna, wierzy marszałek Geblewicz.

Na liście spraw do załatwienia wciąż jest podpisanie umowy w sprawie Ogry granicznej i modernizacja kanału Odra-Hawela, dla poprawy żeglugi śródlądowej.

- Rozmawiamy też o współpracy gospodarczej i promocji turystycznej - mówił Geblewicz. Marszałek podkreślił, że oferta turystyczne Berlina i naszego województwa, które stawia na turystykę uzdrowiskową, leczniczą i aktywną, uzupełniają się.

źródło: 24Kurier

2 komentarze