Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

z kraju artykuł

Kujawsko-Pomorskie: Kolejarze pokłócili się o tory. Stracą na tym pasażerowie?

Krzysztof Aładowicz, Gazeta.pl,

dodane przez Jasiek

Jeśli Przewozy Regionalne nie rozpoczną z nami współpracy, w grudniu mieszkańcy Bydgoszczy stracą bezpośrednie połączenia kolejowe do Trójmiasta i Piły - ostrzegają przedstawiciele Arrivy, która będzie woziła mieszkańców na nowych trasach.
Wyniki przetargu, w którym wygrała Arriva, potwierdziła już Krajowa Izba Odwoławcza, ale samorządowy przewoźnik nie chce jeszcze deklarować, czy odwoła się od nich do sądu.

Kamil Migała, rzecznik Przewozów Regionalnych, wyjaśnia, że spółka czeka na pisemne orzeczenie KIO i dopiero wówczas podejmie decyzję. A tymczasem Arriva rozpoczyna przygotowania do przejęcia nowych tras. I ostrzega, że bez współpracy z Przewozami Regionalnymi trudno będzie jej przekroczyć granicę województwa kujawsko-pomorskiego. W trybie pilnym trzeba rozpocząć współpracę nad nowym rozkładem jazdy, ale bez woli PR-ów będzie trudno wjechać prywatnemu przewoźnikowi na tory pomorskie i wielkopolskie, bo umowa z naszym marszałkiem dotyczyć będzie tylko Kujawsko-Pomorskiego. czytaj dalej…

źródło: Gazeta.pl

brak komentarzy