Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Dziś pierwszy przejazd na trasie Szczecin - Lotnisko w Goleniowie

(jasz), GS24.pl,

dodane przez MQ

Dziś, 29 maja, zostanie zainaugurowane połączenie kolejowe z portem lotniczym Szczecin-Goleniów.
W inauguracyjny, testowy przejazd na trasie Szczecin - Port Lotniczy Szczecin-Goleniów, pociąg specjalny z zaproszonymi gośćmi wyruszy ze szczecińskiego Dworca Głównego o godz. 11.21.

Uruchomienie stałego połączenia kolejowego z Portem Lotniczym Szczecin-Goleniów ma nastąpić 9 czerwca. Szybki, bezpieczny i wygodny dojazd na lotnisko w tej chwili zapewnią nam 4 pociągi (2 pary), natomiast od 20 czerwca będą to 3 pary (6 pociągów)) obsługujące relację Szczecin - Kołobrzeg - Szczecin. Odjazdy pociągów ze Szczecina zaplanowano na godziny: 6.40, 10.48 oraz 20.10 (ten ostatni od 20 czerwca br.), a z Kołobrzegu o godzinie: 6.30, 13.40 i 17.28.

Ponadto od 2 września br. na trasie pojawi się 6 dodatkowych pociągów (3 pary pociągów) relacji Szczecin Główny - Port Lotniczy Szczecin-Goleniów - Szczecin Główny. Uruchomione połączenia będą skorelowane z godzinami odlotów i przylotów samolotów. Przewiduje się, że czas podróży na trasie Szczecin Główny - Port Lotniczy w Goleniowie wyniesie około 40 minut, a na odcinku Kołobrzeg - Port Lotniczy około 90 minut.

źródło: GS24.pl

1 komentarz