Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Biały Impuls dla Zachodniej Grupy Zakupowej na testach w Żmigrodzie

Wojciech Zawadzki, Rynek Kolejowy,

dodane przez 333Wojtas333; zmodyfikowane

W internecie pojawiły się filmy z testów pierwszego Impulsa 31WE, jaki Newag może dostarczyć Zachodniej Grupie Zakupowej. Umowa wciąż nie została podpisana, ale Newag zadeklarował dostawę trzech pierwszych pociągów w ciągu 30 dni od jej podpisania.
W przetargu na dostawę od 7 do 19 pociągów dla województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego wystartowała Pesa i Newag. Korzystniejszą ofertę złożył nowosądecki producent. Łączna kwota brutto za jaką Newag, który przetarg wygrał dostarczy 9 pojazdów wynosi 192 618 000 zł, kwota brutto za jeden pojazd wynosi 21 402 000 zł. Terminy dostarczenia trzech pierwszych pojazdów od dnia zawarcia umowy: pierwszy pojazd – 30 dni, drugi pojazd – 30 dni, trzeci pojazd – 30 dni. Za skrócenie terminu dostawy trzech pierwszych pociągów można było uzyskać aż 40 proc. punktów.

Umowa z województwem zachodniopomorskim, które ma zamówić pociągi w imieniu swoim i województwa lubuskiego, wciąż nie została podpisana. Może to działać na korzyść Newagu, który już przygotowuje pociągi, a pierwsz, na razie w białej malaturze i z oznaczeniem 31WE-006, jest już testowany na torze Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie.

źródło: Rynek Kolejowy

brak komentarzy