Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Dogadali się z koleją

(pw), 24Kurier,

dodane przez MQ

Sukcesem zakończyły się rozmowy prowadzone przez prezydenta Kołobrzegu Janusza Gromka z koleją. Chodzi o ponowne uruchomienie przystanku dla szynobusów przy miejskim stadionie.
Peron powstał dwa lata temu w związku z modernizacją mostów kolejowych. Kilkutygodniowa jego eksploatacja potwierdziła, że pociągi mogą się przy nim bez powodowania jakichkolwiek utrudnień zatrzymywać. Do przystanku przyzwyczaili się kołobrzeżanie mieszkający w zachodniej części uzdrowiska. Z jego lokalizacji zadowoleni byli tamtejsi kwaterodawcy oczekujący na przyjazd koleją swoich gości oraz zamiejscowi uczniowie kołobrzeskich szkół średnich, którzy dojeżdżali do nich z kierunku Trzebiatowa. Radość nie trwała jednak zbyt długo, bo wraz z zakończeniem remontów mostów rampa została wyłączona z eksploatacji.

Władze miasta od początku zabiegały o to, aby przystanek przy stadionie był stale używany. Od kilku miesięcy prowadzono w tej sprawie rozmowy z Polskimi Liniami Kolejowymi. Problem polegał na tym, że zgodnie z obowiązującymi przepisami peron musiałby zostać przedłużony o blisko 100 metrów. W końcu rozmowy przyniosły spodziewany efekt. Kolej zadeklarowała, że peron zmodernizuje na własny koszt. Wkrótce ma zostać ogłoszony przetarg w tej sprawie. Jeśli procedury nie będą się przedłużać, przystanek zostanie ponownie uruchomiony jeszcze przed wakacjami.

źródło: 24Kurier

1 komentarz