Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Pociągi będą jeździły

(mag), 24Kurier,

dodane przez MQ

Spółka Przewozy Regionalne zbyt dużo chciała za obsługę pasażerskiego ruchu kolejowego w Zachodniopomorskiem, więc Urząd Marszałkowski unieważnił przetarg, w którym była jedynym oferentem. Nie ma jednak obaw, że z tego powodu pociągi staną. Z ich operatorem od 14 bm. do 12 grudnia 2015 r. umowa zostanie zawarta bezpośrednio, tylko nie za tyle, co by chciał.
Urząd Marszałkowski w Szczecinie przetarg na wybór operatora kolejowych przewozów pasażerskich w regionie od 14 bm. br. (w tym dniu wchodzi w życie nowy roczny rozkład jazdy pociągów) do 12 grudnia 2015 r. ogłosił bardzo późno, bo dopiero 31 października. Jak tłumaczyli jego przedstawiciele, z publikacją zwlekano, bo zamówienie wymagało uzgodnienia współpracy transportowej z województwami: pomorskim, lubuskim i wielkopolskim.

Zamówienie zostało podzielone na trzy zadania, objęte odrębnymi umowami. Jedyną ofertę złożyły Przewozy Regionalne. Opiewała ona w sumie na 96 175 142,29 zł brutto i się okazało, że jest zbyt droga. Nasze województwo na ten cel zarezerwowało bowiem 79 mln zł, lubuskie -1,26 mln zł, zaś wielkopolskie- 5,1 mln zł. Propozycja spółki niemal o 10,8 mln zł przewyższała więc kwotę, jaką przeznaczono na sfinansowanie zamówienia. Poza tym, chciała aż 20 mln więcej niż dostała za świadczenie usług kolejowych w tym roku!

Przetarg został unieważniony.

- Mimo to nie ma żadnego zagrożenia dla wykonywania przewozów regionalnych w roku 2015 - zapewnia Łukasz Jucha z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie. - Umowa zostanie zawarta bowiem w trybie bezpośrednim, dopuszczonym przez ustawę o publicznym transporcie zbiorowym.

źródło: 24Kurier

brak komentarzy