Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński kolej

Kolej metropolitalna w Szczecinie: Najtrudniejsze rozmowy o kosztach

Witold Urbanowicz, Transport Publiczny,

dodane przez zack1989

Samorządy leżące w aglomeracji szczecińskiej chcą do 2022 r. uruchomić Szczecińską Kolej Metropolitalną w oparciu o istniejące, choć częściowo niewykorzystywane trasy kolejowe. – Obecnie aktualizujemy studium wykonalności. Przygotowujemy się do konkursu, w ramach którego chcemy pozyskać środki na realizację tego przedsięwzięcia – mówi Roman Walaszkowski, dyrektor biura Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Jak przyznaje, największym wyzwaniem są rozmowy o podziale kosztów związanych z funkcjonowaniem SKM, jak i wdrożeniem wspólnego biletu.
Witold Urbanowicz, „Rynek Kolejowy”: Jakie są podstawowe cele, jeżeli chodzi o wdrażanie projektu Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej?

Roman Walaszkowski, dyrektor Biura Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego: Przede wszystkim chodzi o dotarcie z czterech miast satelickich do miasta rdzeniowego. Sieć SKM na starcie obejmie 40 przystanków, z czego na terenie Szczecina będzie ich aż 29. Przy liniach kolejowych znajdują się też strefy przemysłowe, które zostaną skomunikowane poprzez budowę nowych przystanków. czytaj dalej…

źródło: Transport Publiczny

brak komentarzy