Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Spłonął skład DB Regio w pobliżu Kołbaskowa

inf. pras. oprac. jm / Rynek Kolejowy,

dodane przez zack1989

Jak informuje Straż Pożarna, w pobliżu Kołbaskowa doszło dziś do wypadku na przejeździe. W jego wyniku zginął kierowca oraz doszło do pożaru, w którym spłonęły samochód i skład pociągu.
Według informacji Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach, dzisiaj przed południem doszło do wypadku samochodu z pociągiem niemieckiego przewoźnika na przejeździe kolejowym w pobliżu Kołbaskowa. – Wskutek uderzenia kierujący pojazdem osobowym zginął na miejscu, następnie auto zapaliło się i pożarem objęty został przód zespołu trakcyjnego pojazdu szynowego – informuje straż pożarna.

– Pod pociąg Polregio relacji Angermünde - Szczecin Główny, na przejeździe kategorii C, wjechał samochód osobowy, w wyniku czego śmierć poniosła jedna osoba (kierowca), a sam samochód stanął w płomieniach. Nikt z podróżnych ani z obsługi pociągu nie doznał obrażeń. Od pożaru samochodu spłonęła również m.in. kabina maszynisty pojazdu DB, który obsługiwał to połączenie. Trwają prace komisji wypadkowej – poinformował "Rynek Kolejowy" rzecznik Polregio Dominik Leda. Skład obsługujący połączenie to należący do DB Regio Stadler GTW (seria 646 ).

Straż pożarna informuje, że wszyscy pasażerowie pociągu ewakuowali się z pomocą maszynisty. Działania straży pożarnej polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu pożaru. W punkcie kulminacyjnym akcji brało udział 7 zastępów straży pożarnej (2 z OSP Kołbaskowo, 2 z JRG Szczecin i 3 z JRG Police), dodatkowo PRM i Policja.

Obecnie ruch kolejowy jest wstrzymany – podaje straż. Jak poinformował "Rynek Kolejowy" Karol Jakubowski z PKP PLK, w chwili wypadku urządzenia były sprawne.

źródło: Rynek Kolejowy

brak komentarzy