Forum

Remont na Głównym: front i hole na regaty

O ile pogoda dopisze, być może przed finałem The The Tall Ships' Races będzie wyremontowana większość elewacji frontowej i dwa hole dworca Szczecin Główny. Wykonawca prac chce się z nimi uporać do końca lipca.

wysłane przez Bauer

"być może przed finałem The The Tall Ships Races będzie wyremontowana większość elewacji frontowej i dwa hole dworca Szczecin Główny"

To jest normalnie tragedia co się dzieje z tym dworcem. Pamiętamy dobrze jakie były zamierzenia co do remontu dworca przed finałem regat a wszystko tak popłynęło w dół że teraz musimy mieć nadzieje że cokolwiek zostanie zrobione ;|

-- Bejbe Bejbe!!! ;););););)
Bauersoon napisał(a):

> "być może przed finałem The The Tall Ships Races będzie > wyremontowana większość elewacji frontowej i dwa hole > dworca Szczecin Główny"

Na dzisiejszej radze budowy zapadły decyzje, że 26 lipca rozpocznie się ściąganie rusztowań już a cały zakres prac na zewnątrz i wewnątrz ( wchodzący w skład pierwszego etapu ) zostanie wykonany. Dodatkowo do finału regat powstanie Biuro Obsługi Klienta INTERCITY, które już jest w budowie.

wysłane przez yoss83

"Niestety, warunki pogodowe - najpierw upały, potem ulewne deszcze, sprawiły, że termin ukończenia przez Complex Bud pierwszego etapu robót okazał się nierealny."

No tak, kto by się spodziwał upałów latem? Najgorsze jest robienie dorej miny do złej gry. Rozpiosano przetarg na ostatnią chwilę i z wielkim samozadowoleniem wszyscy zapewniali, że wszystko idzie zgodnie z planem i będzie gotowe na czas. Nie rozumiem po co kłamać, kiedy było juz od dawna jasne, że terminy są strasznie napięte i najmniejsze nawet zastoje spowodowane vis major zaowocują sytuacją, którą mamy teraz.

p.s. Trochę OT, ale Hydrobudowa 9 też zapewnia, że zdąży przed regatami na Jana z Kolna- już widzę, jak rzucają łopaty, bo jest zbyt gorąco. Pewnie będziemy zwiedzać żaglowce w księżycowej scenerii.

wysłane przez marko 4

yoss83 napisał(a):

> No tak, kto by się spodziwał upałów latem? Najgorsze jest > robienie dorej miny do złej gry.

To jak z odśnieżaniem w zimę... niby wiadomo, że śnieg spadnie, a i tak wszyscy są zaskoczeni ;-)

> Rozpiosano przetarg na > ostatnią chwilę i z wielkim samozadowoleniem wszyscy > zapewniali, że wszystko idzie zgodnie z planem i będzie > gotowe na czas. Nie rozumiem po co kłamać, kiedy było juz > od dawna jasne, że terminy są strasznie napięte i > najmniejsze nawet zastoje spowodowane vis major zaowocują > sytuacją, którą mamy teraz.

Tak jest bo nikt nie ma odwagi cywilnej żeby się przyznać do błędu i powiedzieć "Przepraszamy, to nasza wina. Zrąbaliśmy, możemy nie zdąrzyć na czas" - wtedy to trochę inaczej by wyglądało. Dziwnie mi to przypomina lata szkolne kiedy to zawsze naukę się odkładało na później, a potem efekty były na sprawdzianach (to taki OT)

> p.s. Trochę OT, ale Hydrobudowa 9 też zapewnia, że zdąży > przed regatami na Jana z Kolna- już widzę, jak rzucają > łopaty, bo jest zbyt gorąco. Pewnie będziemy zwiedzać > żaglowce w księżycowej scenerii.

Ale przecież tak jest wszędzie, gdzie Hydrobudowa pracuje - Skolwin rok już będzie robić, na Bandurskiego końca roboty też nie widać...

-- Dyżurny Ruchu to zawód, w którym - oprócz prowadzenia ruchu - jest się, nastawniczym, księgowym, zwrotniczym, manewrowym, wypełniaczem papierków, sprzątaczem, poganiaczem i kucharzem. I niech teraz ktoś powie, że jest to prosty zawód

wysłane przez pioko17 38

"Od pogody zależy, czy Complex Bud skończy przed sierpniowymi regatami elewację od strony miasta..."

No wiadomo, że jak robi się coś na ostatnią chwilę, to zawsze są takie efekty.

"Kiedy ekipa remontowa weszła bowiem na dach, wyszło na jaw, że jego więźba jest w większości przegniła."

Jednym słowem: WSTYD... ;(

To kiedy oni się dowiedzieli, że w Szczecinie będą regaty? Jeśli wiedzą od roku, to powtarzam: WSTYD... ;(

-- Wakacje!
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Bauer

pioko17 napisał(a):

> "Kiedy ekipa remontowa weszła bowiem na dach, wyszło na > jaw, że jego więźba jest w większości przegniła."

> Jednym słowem: WSTYD... ;(

Wstyd to mało powiedziane! To akurat dotyczy firmy która powinna być rozeznana w sytuacji na temat dworca a nie żeby dopiero teraz się dowiadywać w jakim jest stanie. Ot takie zaczynanie roboty od tyłka strony i już ;|

-- Bejbe Bejbe!!! ;););););)

wysłane przez Piotr

Spieszę zawiadomić, że część elewacji jest już bez rusztowań :)

http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=14477539&postcount=502

Podobno ściana wygląda bardzo dobrze :) jak tylko będę w okolicy to cyknę foto i wrzucę je tutaj.

wysłane przez DamTram

Piotr napisał(a):

> Podobno ściana wygląda bardzo dobrze :) jak tylko będę w > okolicy to cyknę foto i wrzucę je tutaj.

Przejeżdżając dziś stwierdziłem, że wygląda to nie najgorzej. Można nawet powiedzieć że dość ładnie i estetycznie.

-- Golęcin to najzacniejsza zajezdnia po Niemierzynie :]

wysłane przez gregor

DamTram napisał(a):

> Przejeżdżając dziś stwierdziłem, że wygląda to nie > najgorzej. Można nawet powiedzieć że dość ładnie i > estetycznie.

Popieram. Całkiem ładnie. Martwi mnie jednak drugie skrzydło.Elewacja na wysokości pierwszego piętra jest jeszcze stara.Mamy dzis 29. Za oknem leje. prognozy nie są zbyt ciekawe na przyszły tydzień. Myślę, że 3.07 tuż po południu na rusztowaniach zawiśnie olbrzymia reklama "Bosmana", ot choćby taka, jaka jest na Wyzwolenia przy Placu Żołnierza....
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.