Forum

Z Wałcza na świnoujską plażę dojedziemy koleją

Cztery stacje pasażerskie, jedna handlowa, 15 przystanków osobowych i 51 przejazdów kolejowych - to wszystko po kilkunastu latach uśpienia wróci do życia.
No nareszcie wrócą tam osobówki. Jak mniemam większość z tych 16 par to do Piły pojedzie?
> Chcemy okna na świat. Jesteśmy jedynym powiatem w województwie, który nie ma bezpośredniego połączenia kolejowego ze Szczecinem - tłumaczy Zdzisław Tuderek, burmistrz Wałcza.

Jedynym? A Police, Pyrzyce i Myślibórz? W ogóle nie mają połączenia kolejowego (pasażerskiego).

-- Tylko Ikarus w KM i Ganz w PKP! ;)
Pozdr., Fenix

STMKŻ
Fenix napisał(a):

> Jedynym? A Police, Pyrzyce i Myślibórz? W ogóle nie mają > połączenia kolejowego (pasażerskiego).

No tak. Tylko, że tamci (czytaj Police) mają to gdzieś a Wałcz nie. I to jest właśnie prawidłowe podejście do sprawy.

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Dla czego to forum jest tak dziwne?!!!! zamiesciłem kilka komentarzy a żaden się nie ukazał...

wysłane przez Moderator 0

kallies napisał(a):

> Dla czego to forum jest tak dziwne?!!!! zamiesciłem kilka > komentarzy a żaden się nie ukazał...

1. Bo tak. 2. Jakbyś nie zauważył masz moderację postów. 3. Urlopik.

moderator@mkm.szczecin.pl

wysłane przez marko 4

Moderator napisał(a):

> 1. Bo tak. > 2. Jakbyś nie zauważył masz moderację postów. > 3. Urlopik.

1) Za "Bo tak" to na mieście po gębie można dostać. Nie można odpowiedzieć w sposób normalny, a nie po "dresiarsku"? Chyba sodówka komuś uderzyła za bardzo...

-- "Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię" - gen. G.S. Patton

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Moderator napisał(a):

> 1. Bo tak. > 2. Jakbyś nie zauważył masz moderację postów. > 3. Urlopik.

Cóż za oryginalna wypowiedź. Jeżeli Pan moderator nie ma czasu na "moderowanie" niech zrezygnuje, bo żaden punkt który wymienił go nie usprawiedliwia. Szczególnie pkt 1, tłumaczy że ktoś tu ma "dziecięce" fochy.

I proszę o ujawnienie się "anonimowego" moderatora, bo nie tylko mnie na pewno ciekawi, który z moderatorów aż tak nie ma czasu, lub proszę Administratora o podanie loginu.

Mnie też nie raz spotkało dziwne niedodawanie postów, komentarzy i informacji.

-- ---
Dyżurny Ruchu - "od urodzenia"

wysłane przez mike_1994

ISDR_Xav napisał(a):

[ciach]

Dobrze to byłem ja. Ale chyba każdy ma prawo zdenerwować się, jeśli widzi taki post, jaki widnieje na szczycie tej gałęzi. W gwoli ścisłości użytkownicy z włączoną moderacją mają komunikat o tym i mają wyjaśnione co to znaczy. A jeśli w poście jest sam link i nic więcej no to wybaczcie, ale jest to czasem odrzucane.

-- "Awaryjne otwieranie szyby. Uderzyć głową w sam środek"

wysłane przez MaK

mike_1994 napisał(a):

> Dobrze to byłem ja. Ale chyba każdy ma prawo zdenerwować się, > jeśli widzi taki post, jaki widnieje na szczycie tej gałęzi.

Nie za często się denerwujesz? Może jakieś ziółka zakup sobie? Nie można było koledze kalliesowi odpowiedzieć w kulturalny sposób, który o wiele bardziej podniósłby opinie o moderatorze? Skoro ukarałeś go banem, powinieneś wytłumaczyć mu za co ten ban. Kolego, rozdajesz te bany tak jak się to Tobie podoba. Coraz bardziej ja, oraz inni użytkownicy mamy dosyć moderacji w Twoim stylu. Od kiedy stałeś się fioletowy, to coś władza uderzyła Tobie do głowy. Widzisz, odpowiedzią kaliesowi przechyliłeś kielich goryczy. Może już starczy tego i czas się zastanowić co robie źle? Przez Ciebie ten serwis staje się wyjałowiony. Ludzie nie zabierają udziału w rozmowach, bo boją się, że Mały Majk ich zjedzie. Nie można na forum prowadzić luźnej rozmowy. Jeszcze troche to trzeba będzie mieć mgr. i inż., żeby Mały Majk się nie dowalił o co kolwiek w postach... :/ Przeginasz koleszko, przeginasz.

Acha... jeszcze jedno. Skoro jest moderacja postów, to od tego jesteś fioletowy, żeby poprawić i dodać komentarz. A nie urlopować oburzonego użytkownika, bo nie wypełniłeś swoich obowiąków...

-- - O jaki przystojny. Student pewnie?
- Nie. Kolejarz.
- A to zmienia postać rzeczy.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez mike_1994

MaK napisał(a):

> Acha... jeszcze jedno. Skoro jest moderacja postów, to od tego > jesteś fioletowy, żeby poprawić i dodać komentarz.

W granicach możliwości. Jeśli w całym poście są babole jeden na drugim to ja nie mam obowiązku tego poprawiać ani przepuszczać.

A propos blokowania i moderowania - uprawnienia do tego ma jeszcze 9 osób.

P.S. Od dzisiaj nie tykam moderacji postów kolejowych, bo widocznie jak na tym się nie znam to nie powinienem niczego odrzucać.

-- "Awaryjne otwieranie szyby. Uderzyć głową w sam środek"

wysłane przez MaK

mike_1994 napisał(a):

> W granicach możliwości. Jeśli w całym poście są babole jeden na > drugim to ja nie mam obowiązku tego poprawiać ani przepuszczać.

No tak. Lepiej zbanować gościa. W końcu każdy na początku korzystania z internetu był bystry i wszystko wiedział.

> A propos blokowania i moderowania - uprawnienia do tego ma jeszcze 9 > osób.

Ale z żadna z pozostałych 9 osób nie powoduje tyle kontrowersji, problemów i sprzeczek co mike_1994.

> P.S. Od dzisiaj nie tykam moderacji postów kolejowych, bo widocznie > jak na tym się nie znam to nie powinienem niczego odrzucać.

Najlepiej się wycofać. Pozostawić kwestie otwartą i róbta se co chceta. Skoro nie wiesz o co chodzi w podstawowych pojęciach kolejowych, to po co pchałeś się do moderacji kolejowego forum? Po to, żeby tyle krwi napsuć użytkownikom? Nie zapominaj, ze Ty także nim jesteś.

Jeżeli chodzi o względy osobiste, to także startowałem na moderatora. Więc teraz nie będę odpuszczał Tobie oraz Lukasemu żadnego popełnionego błędu. Mam nadzieje, że zdajesz sobie z tego sprawę :>

-- - O jaki przystojny. Student pewnie?
- Nie. Kolejarz.
- A to zmienia postać rzeczy.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez mike_1994

MaK napisał(a):

[ciach]

Chciałem przeprosić wszystkich za zaistniałą sytuację, ale czasem człowiek działa pod wpływem impulsu. Jeśli kogoś zraniłem bądź uraziłem swoimi wypowiedziami szczerze za to przepraszam. Mimo iż to kilka, dla kogoś może nic nie znaczących słów, to nie przyszło mi łatwo z ich napisaniem. Nie chciałbym również, aby Łukasz miał przeze mnie przykrości. Jeżeli ktoś uzna moją moderację za nieciekawą bądź nierozmyślną niech napisze w tej sprawie list do Administracji, która przedyskutuje sprawę moich dalszych przedsięwzięć na tym stanowisku. Jeszcze raz przepraszam.

-- "Awaryjne otwieranie szyby. Uderzyć głową w sam środek"

wysłane przez MaK

mike_1994 napisał(a):

[ciach]

Musisz po prostu pamiętać, że ten serwis tworzą użytkownicy, dla innych użytkowników. Nikt nie ma zamiaru niszczyć tego, lub tworzyć paranoicznych historii. Wiadomo, że zdarzają się przypadki. Lecz niestety jest kilka osób, które są nie reformowalne.

Niektórzy popełniają błędy w każdym wyrazie. Innym, zdarzają się zwykłe litrówki. Ale są to nadal użytkownicy, którzy chcą w mniejszym, lub większym stopniu nadal dawać większej siły i dynamiki temu serwisowi. Popatrz. Wątpliwe jest, żeby średnia wieku użytkowników serwisu przekroczyła 25 lat. Dlatego też, nie możemy dążyć to tego, abyśmy mówili sobie "per Pan/i". W wypowiedziach przecież także można zawrzeć trochę luzu. Oczywiście, jeżeli idzie to razem ze stosowaniem poprawnej polszczyzny.

Co do Twojej wypowiedzi poprzedniej, że nie będziesz tykał moderowania kolejowego serwisu. Dlaczego? Czy nie znajomość pojęć kolejowych tak bardzo ogranicza obowiązki i funkcje moderatora? Przecież zawsze jest grupa "kolejarzy", których możesz się śmiało spytać o to, co w danej informacji, poście lub innym zdaniu chodzi. Można przecież współpracować, co wyjdzie na dobre wszystkim.

Co po ostatnie. Przeprosiny. Jeżeli teraz, po czasie Twojego moderowania, sam dałbyś sobie czerwoną kartkę, lub jeszcze gorzej, wysłał na "urlopik", to powinieneś się zastanowić co poprawić. Nikt nie chce tutaj pisać do Administracji. Po prostu moderatora, na którym można polegać. Wyciągnij wnioski z tego, co było nie tak a na pewno będzie dobrze.

Mam nadzieje, że ten post rozpocznie nowy etap Twojego moderowania.

Acha. Ja przeprosiny oczywiście przyjmuje.

Pozdrawiam MaK

-- - O jaki przystojny. Student pewnie?
- Nie. Kolejarz.
- A to zmienia postać rzeczy.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.

wysłane przez Lukasy

mike_1994 napisał(a):

> Nie chciałbym również, aby Łukasz miał przeze mnie przykrości.

Ryzyko zawodowe. Uważam, że należy robić to, co do nas należy (oczywiście w granicach dobrego smaku). Polecam regulamin, punkt 13:

http://kolej.mkm.szczecin.pl/regulamin.php

Jednocześnie polecam punkty 7 i 14, kierując go zwłaszcza do ludzi, którzy piszą nie po polsku, nie umieją cytować i takie tam. Jesteśmy forumowymi miotłami, nie znaczy to jednak, że będziemy publicznie nauczać języka polskiego i wiecznie poprawiać błędy.

Rozumiem protest użytkowników, tak samo rozumiem zachowanie Michała. Dlatego proszę już o opanowanie emocji, a od użytkowników żądam dbania o czytelność swoich postów, kontrolowania błędów ortograficznych oraz pisania postów na temat. Moderator to sprzątacz, a nie polonista. Przy zachowaniu podstawowych zasad ortografii, estetyki oraz dbałości o merytorykę postów na pewno zwiększy się ilość dopuszczanych tychże, zaś dyskusje osiągną wyższy poziom i staną się po prostu milsze.

Pozdrawiam zainteresowanych oraz niezainteresowanych.

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez marko 4

Lukasy napisał(a):

[ciach wszystko]

Każdy wie, co i jak powinien robić moderator. Ale ja poruszyłem ten wątek bo nie spodobał mi się ton wypowiedzi mike'a. Do pozostałych rzeczy nie mam zarzutu - no może jakby nie przesadzał z banami :-P. Jesteście moderatorami, więc powinniście być tu wzorem kultury i ogłady. Zwłaszcza, że jakby nie patrzeć grono ludzi jest tutaj od Was starsze (nie tylko o rok) i wypadałoby się z szacunkiem do nich odzywać (nie mówię o wymuskanej wypowiedzię "ą", "ę", "co to nie ja, co to nie Ty" ale o normalnym tonie wypowiedzi).

-- "Niech Bóg zlituje się nad mymi wrogami, bo ja tego nie zrobię" - gen. G.S. Patton

wysłane przez Lukasy

marko napisał(a):

> no może jakby nie przesadzał z banami :-P.

Jesteśmy ludźmi, więc wszystko opiera się o subiektywizm.

> Zwłaszcza, że jakby nie patrzeć grono ludzi jest tutaj od Was > starsze (nie tylko o rok) i wypadałoby się z szacunkiem do nich > odzywać

Do każdego mam szacunek i do każdego podchodzę z dystansem, ale bezwzględnie wymagam, by przestrzegano regulaminu forum i Netykiety. Nie interesuje mnie, czy ktoś ma 15, czy 45 lat. Za to pisanie dwóch zdań z pięcioma bykami jest przeze mnie właśnie jako brak szacunku do czytelnika i niech nikt wtedy nie spodziewa się poważania, jeśli sam zachowuje się jak rozwydrzony smarkacz. Tym bardziej, jeśli jest to 50-letni smarkacz z zasadą "Jestem starszy i mi się należy", który na zwrócenie uwagi odburknie coś niemiłego.

homepage: http://lukasy.kolej.org.pl/

wysłane przez (użytkownik usunięty)

mike_1994 napisał(a):

> Chciałem przeprosić wszystkich za zaistniałą sytuację... >...Jeszcze raz przepraszam.

Nie spodziewałem się tak szczerze, takiej reakcji. Mike nie unoś się "honorem". MaK dobrze mówi. Nie trzeba się znać dokładnie na rzeczy, żeby być dobrym moderatorem. Jest takie stare dobre przysłowie: "Kto pyta, nie błądzi". Tak więc uważam że nie powinieneś od razu mówić że nie będziesz tykał się wątków kolejowych.

PS. Jak to w dobrym małżeństwie, najpierw trzeba się "dotrzeć"

Pozdrawiam

-- ---
Dyżurny Ruchu - "od urodzenia"

wysłane przez Iwo

mike_1994 napisał(a):

> Dobrze to byłem ja.

Nie pierwszy raz dałeś taki "popis" Nie obraź się, ale jak dla mnie jesteś po prostu za młody...
kka

wysłane przez (użytkownik usunięty)

Na głównej jest napisane, że od 26.08 powraca szynobus do Kalisza. Dziś jest 27.08 i dalej jezdzi KKA.

wysłane przez Sakorius

kallies napisał(a):

> Na głównej jest napisane, że od 26.08 powraca szynobus do > Kalisza. Dziś jest 27.08 i dalej jezdzi KKA.

Widocznie termin znów został przesunięty o tydzień lub dwa bo PR nie naprawiły jeszcze szynobusów. Takie przesunięcie miało już miejsce 14 sierpnia, bo do tego właśnie dnia miała wstępnie kursować KKA.