Forum

Nasze EU07 jak najszybciej na tory

Przewozy Regionalne wygrały przetarg na 5 lokomotyw EU07 i jedną EP07, które sprzedaje PKP Intercity. - Będziemy próbowali jak najszybciej zmodernizować te lokomotywy - obiecuje prezes PR Małgorzata Kuczewska-Łaska.

wysłane przez Bodek

zack1989 napisał(a):

> Korczian napisał(a):

> > EDIT: Bez NG i modernizacji będzie kiepsko. >  > Bez naprawy głównej się nie da. Myślę, że przynajmniej jedną > zmodernizują do standardu EU07A. Wtedy komfortowo i czasowo taki > skład mógłby być porównywany do EIC.

Stojące na krawędzi bankructwa PR nie będą się bawić w zaawansowane modernizacje. Mimo iż w stosunku do tych starych już siódemek byłby to krok mocno oczekiwany, w obecnej sytuacji finansowej spółki byłoby to strzałem we własne kolano, albo raczej rozbiciem własnej kasy.

Jestem na 99% pewny, że maszyny zostaną doprowadzone do standardu EP07 z pierwszej wersji, czyli jak najniższym kosztem przy jednoczesnym nacisku na poprawę niezawodności i parametrów trakcyjnych. Być może przy tej okazji znikną też "nosy", czyli gniazda sterowania ukrotnionego, bo wycięcie ich będzie łatwiejsze (i tańsze) niż regeneracja czy wymiana na nowe.
Nasze EU07 jak najszybciej na tory · 12 lat temu · Korczian
Re: Nasze EU07 jak najszybciej na tory · 12 lat temu · MarcinB
Re: Nasze EU07 jak najszybciej na tory · 12 lat temu · Korczian
Re: Nasze EU07 jak najszybciej na tory · 12 lat temu · Bodek
Re: Nasze EU07 jak najszybciej na tory · 12 lat temu · MarcinB
Re: Nasze EU07 jak najszybciej na tory · 12 lat temu · Bodek