Forum

Szczecińskie ekrany SIP rozpoczęły swoją służbę

zdjęcie
Szczecińskie ekrany SIP rozpoczęły swoją służbę
Bodek napisał(a):

(ciach!)

Zgadzam się, całość wymaga dopracowania. Z przypadkiem pojawiania się na klapkach nie wszystkich najważniejszych stacji na trasie danego pociągu spotkałem się również na innych stacjach. Wiadomą rzeczą jest, że klapki wszystkiego nie pokażą, ale co z tego jak np. jadąc TLK ze Szczecina Głównego do Gdyni zatrzymałem się w Świdwinie, gdzie co prawda jakaś część stacji już za składem, aczkolwiek jeszcze trochę przed nim, to zapowiadający podając stacje na jakich pociąg się zatrzyma uwzględnił jedynie dwie: Białogard i Koszalin. Oczywiście później były jakieś biegi po wagonach, bo ludzie nie wiedzieli już czy pociąg jedzie bezpośredni do Gdyni, czy tylko do Koszalina i będzie przesiadka właśnie dlatego, że nie wszystkie stacje, nawet te w obrębie naszego województwa nie zostały wymienione jeszcze w połowie trasy. Zastanawiałem się przez jakiś czas czy to wszytsko z lenistwa kolejarzy, czy z jakiegoś innego powodu. Wracając do samych wyświetlaczy jakie mamy przyjemność oglądać na peronach, oraz hali dworca to pragnę zauważyć, że mamy identyczne jak w nowo wybudowanym dworcu w Poznaniu. Szerokość wyświetlacza na naszej stacji jest uzależniona od długości rozstawu filarów wiat peronowych. Ekrany są przymocowane do metalowych wzdłużników pomiędzy tymi filarami, a jak wiemy szczecińskie wiaty im dalej idą nad peronem, tym większy rozstaw między ich filarami. Jak zostały zamontowane wszystkie wyświetlacze zrobiłem sobie mały spacer po peronach, żeby zobaczyć jak to wszytsko wygląda. Od razu jak wyszedłem z holu dworca na 1 peron to zdziwiło mnie to, że tam gdzie fizycznie tor nr. 5 już nie ma miejsca wyświetlacz jedak jest, co dla nie wtajemniczonych było by zdziewniem. Przeciętny "Kowalski" podrapie się w głowie i pomyśli sobie: " Gdzie ten pociąg, skoro nie ma tu toru". Na szczęście kolejarze wykazali się nie lada sprytem, no i oczywiście wielką uprzejmością dając na omawianym ekranie napis informujący, że tor nr. 5 zaczyna się za 50 metrów. :)

-- Kolejowy licznik kilometrów 2012 : 3655km

www.zkmk.org