Forum

Superszybki pociąg Pendolino będzie dojeżdżał do...

Mamy wstępne przyzwolenie, aby w sezonie turystycznym wydłużyć relację Pendolino poza Gdynię, do miejscowości nadmorskich w kierunku Słupska - ujawnił Janusz Malinowski, prezes PKP Intercity. W centrali PKP Intercity dowiedzieliśmy się, że linia nadmorska Pendolino jest rozważana w perspektywie uruchomienia sezonowych pociągów od Trójmiasta, przez Słupsk, do Koszalina.
lukien213 napisał(a):

> Dla mnie to jakaś paranoja i totalna porażka. Tyle kasy > wydawać, żeby jeździć w najlepszym przypadku 160km/h i to > odcinkami? Przecież na większości linii, gdzie oni to > wpuszczą jako TLK ledwo 120 można wyciągnąć. A system > zasilania? To wszystko wydoli? Żałosne... To lepiej było > kupić lokomotywy z wagonami (coś rak RailJet). A jak już > jest to Pendolino - a raczej prawdopodobnie będzie, bo u nas > to nie wiadomo - to dać to na siatkę EIC, a te składy co > tam jeżdżą obecnie przenieść na długie relacje TLK typu > Szczecin - Kraków/Przemyśl, czy Gdynia - Zakopane/Wrocław > itp.

Pendolino będzie na EIC. Jak przeczytałem, że dojedzie z Gdyni do Koszalina to oplułem monitor. To jest jedna ze śmieszniejszych informacji ostatniego czasu. Co ciekawe, PIC kupuje też ezety do prowadzenia dziennych pociągów TLK. Mają jechać max 160km/h, więc to, że chcą wrzucić Pendolino na tę trasę jest po prostu jakimś mega żartem.

-- "Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"

"Jeżeli Twój tramwaj nie przyjeżdża upewnij się, że nie uciekł Ci przystanek"