Forum

Modernizacja linii z Wrocławia do Poznania w toku

Linia kolejowa łącząca Wrocław z Poznaniem jest intensywnie modernizowana – informują PKP Polskie Linie Kolejowe. Kolejarze wymieniają i przebudowują wszystkie elementy infrastruktury potrzebnej do prowadzenia ruchu pociągów.
Ferrix napisał(a):

  > > Wydaje mi się, że powodem dla którego te remonty się tak > > ciągną jest stały ruch pociągów na tych trasach. Gdyby je > > zupełnie zamknąć na pewno trwałoby to o wiele szybciej. A tak > > jeden tor jest remontowany a potem drugi.

Nie można zamknąć całkowicie linii na czas remontu, bo wtedy zacznie się najazd mediów i wszystkich wspaniałych osobistości z rządu na kolej, że zamyka linie i odcina mieszkańców od połączeń. Przykład pierwszy z brzegu - jaka zrobiła się awantura jak PLK chciała zamknąć całkowicie na czas remontu linię Warszawa - Gdańsk? Przecież wtedy TVN wspólnie z Ministrem Dezorganizacji Transportu i Budownictwa panem Nowakiem (który jak zwykle nie wiedział o co chodzi i o czym ma mówić) rozpętali taką awanturę, że w końcu PLK uległa. Tu jest niestety Polska. W Anglii np. jak Network Rail (odpowiednik naszej PLKi) robiło remont linii Londyn - Edynburg, na odcinku York - Edynburg prace przeprowadzane były tylko w weekendy. Całkowicie wstrzymywano ruch pociągów bodajże w piątki od godz. 20, a linię ponownie otwierano w poniedziałki o 5 rano. Odcinek wyremontowano w zawrotnym tempie 3 miesięcy. Pokazywali nawet film z tego remontu na Discovery z tego co pamiętam.