Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Zmiany na linii 202

Mareczek,

dodane przez Mareczek; zmodyfikowane

Od wtorku (17 kwietnia) do soboty (21 kwietnia) w związku z zamknięciem odcinka Sławno - Wiekowo w godzinach 23:00-4:00 nastąpi zmiana godzin kursowania pociągu pospiesznego "Podlasiak".
Pociąg relacji Szczecin Główny - Białystok będzie odjeżdżał ze Szczecina Głównego 45 minut później, tj. o godzinie 0:30, natomiast ten sam pociąg przeciwnej relacji będzie przyjeżdżał 116 minut później, czyli o godzinie 6:58.

Ponadto szykują się zmiany na stacji Świdwin. Od poniedziałku rozpoczyna się modernizacja urządzeń SRK, która będzie polegała na zlikwidowaniu semaforów kształtowych i zastąpieniu ich świetlnymi. Zmiana dotknie tylko semaforów na głowicy od strony Białogardu (pozostawiając kształtowy semafor wyjazdowy w kierunku Połczyna Zdroju i wjazdowy na tej linii).

Likwidacji ulegnie także budka dróżnika na przejeździe na drodze wojewódzkiej nr 162 między Świdwinem a Nielepem. W związku z tym nastąpi zmiana kategorii przejazdu z "A" na "B", zaś semafor wjazdowy od strony Białogardu zostanie przesunięty mniej więcej na wysokość obecnie znajdującej się tarczy ostrzegawczej (ponad 1 km od pierwszych rozjazdów na stacji).

brak komentarzy