Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Pomalują nam dworzec kolejowy

Monika Stefanek, Głos Szczeciński,

dodane przez djdark 

Warszawska firma Complex-Bud wyremontuje Dworzec Główny w Szczecinie. Na wykonanie większości prac ma niespełna trzy miesiące.
Decyzja o wyłonieniu tej firmy zapadła wczoraj. Complex-Bud to jedyne przedsiębiorstwo, które zgłosiło się do przetargu na remont Dworca Głównego w Szczecinie. Otwarcie kopert odbyło się wprawdzie w ubiegłym tygodniu, jednak przez tydzień trwało sprawdzanie wiarygodności firmy.

Czasu na remont Complex-Bud ma niewiele. Większość prac musi się zakończyć do 15 lipca. Do tego czasu ma m.in. zostać wyremontowane wnętrze dworca, wykonana nowa elewacja od strony Odry. Rozebrane zostaną stare schody prowadzące do wejścia, a na ich miejscu pojawią się nowe. Podobny los spotka daszek nad wejściem głównym. Remont przebiegał będzie w mocno okrojonym wymiarze.

Nie będzie m.in. zapowiadanej wcześniej wymiany okien i drzwi. To z powodu mniejszych niż zakładano pieniędzy, jakie przeznaczone zostały na prace.

Reszta po regatach

"Lifitng" Dworca Głównego przeprowadzany będzie w pośpiechu.

- Najważniejsze, żeby zdążyć z pierwszym etapem prac do zlotu żaglowców - mówi Ryszard Pluciński, dyrektor spółki Dworce Kolejowe w Poznaniu, która administruje szczecińskim obiektem.

Drugi etap prac prowadzony będzie po zakończeniu regat The Tall Ships Races. Wtedy to wykonawca przystąpi do odnowienia elewacji pozostałych ścian. Ma na to czas do 30 września.

źródło: Głos Szczeciński

Przeczytaj również: PKP rozdarło kopertę (12.04.2007)

możliwość komentowania została wyłączona