Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński artykuł

Szczeciński dworzec PKP wciąż bez kasy

Natalia Skawińska, Polskie Radio Szczecin,

dodane przez MQ

Szczeciński Dworzec Główny PKP nadal bez pieniędzy. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego nie przekazało unijnych środków na remont - informuje kolejowa spółka. Po dwóch aktualizacjach listy projektów dofinansowanych, inwestycja w stolicy Pomorza Zachodniego wciąż jest w "rezerwie".
By dworzec, okrzyknięty mianem najgorszego w Polsce, przestał straszyć przyjezdnych, potrzeba około 120 mln zł. O ponad połowę tej kwoty PKP SA stara się w resorcie. Niestety, bezskutecznie.

- Lista ma zostać zaktualizowana na przełomie lutego i marca - mówił w lutym 2011 r. rzecznik kolejowej spółki, Łukasz Kurpiewski.

Miesiąc później Kamil Migała z biura prasowe PKP stwierdził... - Ta lista będzie aktualizowana za kolejne sześć miesięcy.

Pół roku później wiceminister rozwoju regionalnego, Adam Zdziebło powiedział, że pieniądze na ten cel zostały już wykorzystane.

Jak sprawa wygląda obecnie?

- Najbliższa aktualizacja będzie w maju lub czerwcu - mówi Barbara Leszczyńska z biura prasowego PKP.

- Jeżeli coś jest na liście rezerwowej, to z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić mogę, że ten projekt będzie realizowany - zapewniała trzy dni temu minister rozwoju regionalnego, Elżbieta Bieńkowska, która odwiedziła Szczecin.

Kiedy? I dlaczego nie teraz? Czekamy na komentarz resortu. PKP zapewnia, że wniosek o dotację został przygotowany prawidłowo.

źródło: Polskie Radio Szczecin

brak komentarzy