Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński nasz serwis

Witamy po remoncie

Maciej Kubień,

dodane przez MQ; zmodyfikowane

Tak samo, jak tramwaje czy autobusy z czasem wyeksploatowują się i wymagają napraw i remontów, tak i serwisy internetowe czasem potrzebują odświeżenia. Przez kilka ostatnich dni Serwis KOMIS przechodził właśnie taki „remont”.

Poprzednia wersja serwisu funkcjonowała przez wiele lat. Można powiedzieć, że bez większych problemów, ale jednocześnie postępujące zestarzenie utrudniało administrowanie i wręcz uniemożliwiało dodawanie nowych funkcjonalności. Dlatego zdecydowaliśmy się na przepisanie serwisu zupełnie od nowa. Prace trwały kilka miesięcy, a dziś możemy zaprezentować ich wynik.

Skupiliśmy się przede wszystkim na zachowaniu funkcjonalności z poprzedniej wersji, chociaż kilka z nich – przede wszystkim te rzadziej używane – pominęliśmy. Niektóre zostaną przywrócone w terminie późniejszym, a niektóre porzuciliśmy całkowicie. Nowych „zabawek” jest obecnie niewiele, ale dzięki temu, że „pod maską” zmieniło się w zasadzie wszystko, łatwiejsze będzie rozszerzanie serwisu o nowe możliwości.

Ważną informacją dla użytkowników zaangażowanych w tworzenie serwisu jest to, że zmieniła się składnia wyrażeń specjalnych. Szczegółowe informacje znajdują się w formularzach edycyjnych.

Nowa wersja oznacza również nowe błędy. Mimo testów z pewnością jakieś przeoczyliśmy. Dlatego prosimy o zgłaszanie błędów na forum, w przypiętym wątku (widocznym dla zalogowanych użytkowników). W przypadku problemów z logowaniem prosimy o kontakt pod adresem admin@mkm.szczecin.pl.

Zachęcamy do odkrywania nowej wersji serwisu oraz zgłaszania błędów i pomysłów na zmiany. Jednocześnie informujemy, że zmianie uległ regulamin serwisu.

3 komentarze