Wszystkie Z regionu szczecińskiego W skrócie Z kraju

region szczeciński przewozy kwalifikowane

Zmiany w systemie sprzedaży PKP IC od 5 maja

Ferrix,

dodane przez Ferrix; zmodyfikowane

5 maja 2022 r. w systemie sprzedaży biletów na pociągi PKP Intercity nastąpią istotne zmiany. W pociągach TLK i IC zacznie obowiązywać taryfa „Promo” (także w klasie 1), która wcześniej funkcjonowała tylko przy sprzedaży na pociągi EIC i EIP.

Oznacza to wprowadzenie tzw. dynamicznego systemu zarządzania cenami. Przykładowo ceny biletów ze Szczecina do Warszawy będą zaczynały się już od 24 zł, a do Krakowa od 29 zł w klasie drugiej oraz odpowiednio od 29 zł i 39 zł w klasie pierwszej. Bilety będzie można zakupić we wszystkich kanałach sprzedaży, w tym także u konduktora w pociągu. Nie zmienią się natomiast ceny bazowe, czyli maksymalna kwota, jaką pasażer zapłaci za bilet w danej relacji.

Dostępność poszczególnych biletów promocyjnych nie będzie już zależna od wyprzedzenia, z jakim pasażer kupi bilet, na czym bazowała oferta „Wcześniej”, a od popularności danego pociągu. PKP Intercity będzie zarządzać liczbą promocyjnych biletów w poszczególnych progach cenowych w zależności od m.in. prognozowanej frekwencji, tras przejazdu czy godzin odjazdu.

Nowa oferta zastąpi taryfę „Wcześniej”, która obowiązywała tylko w klasie drugiej. Niedostępne będą także oferty „Bilet Taniomiastowy”, „Bilet Bliskomiastowy” oraz „Bilet Abonamentowy”.

Więcej informacji o zmianach na stronie PKP Intercity.

źródło: za PKP Intercity

5 komentarzy