W celu zwiększenia przepustowości linii kolejowej nr 273 oraz polepszenia warunków żeglugi podjęto decyzję o przebudowie zlokalizowanego nad rzeką Regalicą mostu kolejowego.

W niedzielę, 10 grudnia, zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów Polregio. Tego samego dnia oddany do użytku zostanie nowy most kolejowy w Podjuchach, co znacznie skróci drogę w kierunku Gryfina, Kostrzyna i Zielonej Góry.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Wprowadzone po zamknięciu mostu kolejowego nad Regalicą (25 stycznia 2023 r.), honorowanie biletów PKP Intercity w pociągach Polregio na odcinku Szczecin Główny – Szczecin Dąbie zostało przedłużone do 9 grudnia 2023 r. W drugiej korekcie jesiennej (od 11 listopada) honorowanie dotyczy tylko pociągów i terminów wskazanych w tabeli poniżej.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Wprowadzone po zamknięciu mostu kolejowego nad Regalicą (25 stycznia 2023 r.), honorowanie biletów PKP Intercity w pociągach Polregio na odcinku Szczecin Główny – Szczecin Dąbie zostało przedłużone do 11 listopada 2023 r. W korekcie jesiennej (od 3 września) honorowanie dotyczy tylko pociągów i terminów wskazanych w tabeli poniżej.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Wykonawca nasunął lądową część konstrukcji nowego mostu nad Regalicą w Szczecinie. Na przełomie lipca i sierpnia br. planowane jest wykonanie nasuwu, który połączy oba brzegi Regalicy. Inwestycję wartą 282 mln zł realizuje Budimex. 

brak komentarzy | czytaj dalej »

Wprowadzone po zamknięciu mostu kolejowego nad Regalicą (25 stycznia 2023 r.), honorowanie biletów PKP Intercity w pociągach Polregio na odcinku Szczecin Główny – Szczecin Dąbie zostało przedłużone do 2 września 2023 r. W korekcie letniej (od 11 czerwca) honorowanie dotyczy tylko pociągów i terminów wskazanych w tabeli poniżej.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Wprowadzone po zamknięciu mostu kolejowego nad Regalicą (25 stycznia 2023 r.), honorowanie biletów PKP Intercity w pociągach Polregio na odcinku Szczecin Główny – Szczecin Dąbie zostało przedłużone do 10 czerwca 2023 r. Od 12 kwietnia honorowanie dotyczy tylko pociągów i terminów wskazanych w tabeli poniżej.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Wprowadzone po zamknięciu mostu kolejowego nad Regalicą (25 stycznia 2023 r.), honorowanie biletów PKP Intercity w pociągach Polregio na odcinku Szczecin Główny – Szczecin Dąbie zostało przedłużone do 11 kwietnia 2023 r.

brak komentarzy | czytaj dalej »

Cena biletu miesięcznego Polregio na trasie Gryfino – Szczecin Główny wzrośnie o blisko 40 zł. Przewoźnik tłumaczy to faktem, że po zamknięciu mostu w Podjuchach pociągi muszą jeździć dłuższą trasą przez Dąbie. – Przecież to nie z naszej winy. Nie rozumiem dlaczego mamy opłacać koszty zmiany trasy – mówi pani Magdalena, która codziennie dojeżdża koleją do pracy.

2 komentarze | czytaj dalej »

Polregio informuje że od 6 lutego 2023 r. zostanie uruchomiona dodatkowa para pociągów na trasie Szczecin Główny – Gryfino – Szczecin Główny. Pociągi te będą kursować w dni robocze. 

brak komentarzy | czytaj dalej »

W związku z zamknięciem mostu zwodzonego nad Regalicą i zmianami tras kilku pociągów PKP Intercity wprowadzono honorowanie biletów w pociągach Polregio.

brak komentarzy | czytaj dalej »