Forum

Przejazdy kolejowe w GPS. Nawigacja ostrzeże przed...

Polskie Linie Kolejowe do spółki z producentem AutoMapy, wprowadziły do nawigacji satelitarnej GPS ostrzeżenie dla kierowców o zbliżającym się przejeździe kolejowym. To odpowiedź na serię tragicznych wypadków na torach, niestety także na Pomorzu Zachodnim.
Mr_Reaper napisał(a):

[ciach]

Nie wiem ile masz lat, ale Twój tok myślenia mnie załamuje. Ile jest miejsc gdzie przejazd jest tak oznakowany, że np. kierowca nie widzi pociągu a co gorsza znaków informujących o przejeździe z różnych dziwnych przyczyn. Weź pod uwagę, że spora cześć kierowców jadąc, np. z „okazji” wakacji w podróż, która ma 800 km nie zna drogi a ich uwaga po przebyciu takiego dystansu po wspaniałych polskich drogach nie jest już taka jak „na starcie”. Statystyki mówią o tym, że ponad połowa wypadków zdarza się na tzw. Ostatnich kilometrach. Mam gdzieś, co tam nawigacja mi podpowiada, (choć to bardzo sugestywne urządzenie), ale w pierwszym rzędzie wolałbym żeby nie było skrzyżowań dróg z torami a jak już są to żeby dróżnik był trzeźwy i żeby wszystkie znaki były widoczne czerwone lampki niepowybijane itd. To czyja wina jest innego stanu niż powinno by, czy to jest tak, że drogowiec na czas nie wyciął krzaczorów czy znudzony małolat pobił światełka w „bimbajce” czy złodziej ukradł znak to mnie nie obchodzi są odpowiednie służby, które powinny oto zadbać.
Re: Przejazdy kolejowe w GPS. Nawigacja ostrzeże przed... · 14 lat temu · KRosiak
Re: Przejazdy kolejowe w GPS. [OT] · 14 lat temu · Lukasy