Forum

Województwo sprzedaje

Województwo zachodniopomorskie ogłosiło przetarg na sprzedaż pojazdów: EN57AL-1515, EN57AL-1570, EN57AL-1557, SA139-001, SA139-002 i SA109-001. Oferty można składać do 31 sierpnia.

wysłane przez pioko17 38

Pepe napisał(a):
Nie mamy. Oczywiście od dawna Polregio ma poważne kłopoty z uruchomieniem SA139, ale mimo wszystko (czyli dostaw hybryd) usunięcie z floty dwóch spalinek jest lekkim strzałem w kolano, eliminującym możliwość jakiegokolwiek rozwoju.

W pierwszym momencie sprawdziłem, czy to nie jakiś odgrzany żart primaaprilisowy. Ta decyzja jest szokująca, bo pojazdy mają tylko 9 lat i mają sporo mniej przejechanych km niż SA136, ale pokazuje, jak wielkim niewypałem okazały się Linki. A jak je wprowadzano na nasze tory z wielką pompą, to pamiętam, że były nawet plany, że będą jeździć do Angermünde - stąd wymagane przez Niemców drzwi bezpośrednio do kabiny maszynisty. Ciekawe czemu ostatecznie tak się nie stało.
Co ciekawe, Linki pracujące na sieci DB i ČD nie sprawiają takich problemów. Tak jakby Pesa na rynek zagraniczny bardziej się starała.
Województwo sprzedaje · 2 lata temu · Pt47bis
Re: Województwo sprzedaje · 2 lata temu · Pepe
Re: Województwo sprzedaje · 2 lata temu · pioko17