Forum

Maszyniści zwalniają

Nieremontowane od wielu lat, skorodowane, nieestetyczne, niebezpieczne dla służb technicznych - takie są szczecińskie mosty kolejowe. W większości wymagają całkowitej przebudowy, łącznie z wymianą konstrukcji. Remonty są już zaplanowane, ale mosty doczekają do nich tylko pod warunkiem, że wcześniej nie rozbiorą ich złomiarze.

wysłane przez Marcel

Sakorius napisał(a):

> Mareczek napisał(a):

> > Co do ograniczeń - na Dziewokliczu jest 60? Jechałem dwa > > tygodnie temu i jeszcze nie było.(...) > > No właśnie sam nie wiem o jakie ograniczenie prędkości > chodzi, w niedziele jechałem przez Dziewoklicz i przez most na > pewno pociąg nie przejechał z prędkością 60km/h, tylko 100 > km/h :)

Artykuł to totalna woda na młyn w celu wywołania paniki po wypadku w Czechach - cyt. "Po wypadku w Czechach wraca pytanie, czy transport kolejowy jest naprawdę tak bezpieczny, jak zapewniają przewoźnicy?". Niemal za każdym razem gdy wydarzy się większa tragedia z udziałem środków transportu, zaraz dziennikarzyny szukają dziury w całym, wręcz wymyśla się jakieś dziwaczne historie tak jak tu. Jeżdżę codziennie mostem przez Dziewoklicz i nie ma tam żadnego ograniczenia.

Cyt. >Na większości przepraw obowiązuje ograniczanie prędkości, ale pociągi >zwalniają jeszcze bardziej, bo maszyniści obawiają się, że gdyby na torach >znalazła się jakakolwiek większa przeszkoda, to skutki wykolejenia na >moście byłyby niewyobrażalnie tragiczne.

Maszynista ot tak sobie zwolnić nie może, od zwolnień jest WOS, ale lepiej postraszyć ludzi bo zła informacja się dobrze sprzedaje :)
Maszyniści zwalniają · 13 lat temu · Sakorius
Re: Maszyniści zwalniają · 13 lat temu · Sakorius
Re: Maszyniści zwalniają · 13 lat temu · Marcel