Mareczek napisał(a):

> A co mają zrobić, zachwalać że przy -5 nie działało > ogrzewanie w pociągu?

Może nie zachwalać, ale też nie lecieć od razu do mediów z pretensjami. Potworzyło się jakiś "dziennikarzy" obywatelskich i piszą co im ślina na język przyniesie, często nie mając pojęcia o czym piszą. Dziś wszyscy żyją tanią sensacją.

> Na prawdę współczucia dla tych ludzi, > mnie dzisiaj w ciągu 2h odpowiednio wytelepało a klop > zatrzymywał się na wszystkich przystankach. A co dopiero > jechać 3-4h (albo i 10 jak się jedzie Barbakanem), gdzie zimno > zaciąga wszystkim dziurawymi uszczelkami oraz szparkami, na > dodatek gdzie postój jest raz na 30 minut.

Pewnie wszystko zależy od jednostki, ja ostatnio często podróżuję "Barbakanem" na trasie Szczecin-Ostrów Wlkp. i nie narzekam. Zawsze miałem szczęście do "Edków". Ciepło, wygodnie jak to w 1 klasie. Fakt, jak dalej już jadę "kibelkiem" to już tak miło nie jest, ale jest tanio.

> Bo stanął jeden pociąg, a u nas stała cała Małopolska i > Śląsk.

Bez przesady, stanęło dużo więcej pociągów, a te co jechały wyglądały niekiedy jak InterREGIO Wawa-Szczecin. W Polsce wcale tak źle nie jest jak się pisze. DB wcale nie jest takim ideałem. http://www.rynek-kolejowy.pl/14087/14087_Niemcy_tez_maja_problemy.htm

> Bo tam się poracuje. A u nas? Poczytaj sobie wypowiedzi Ufo na > pmk nt. zdefektowanej jednostki i oferowanej pomocy.

U nas też się pracuje, tylko trochę inaczej. Tutaj się musimy długo uczyć i dotyczy to zarówno PR jak i PIC-u.

> Nie chodzi o tory a o stan taboru. > No niestety będą skazani na klęskę przez polską myśl > techniczną i jedynego słusznego przewoźnika w przewozach > regionalnych.

Stan taboru jest zły, a że użytkuje go jedyny słuszny przewoźnik w przewozach regionalnych? Zapytaj się jedynego słusznego przewoźnika w Polsce (PIC) czemu to taki zły tabor mają w PR. Dlaczego to tak im nie idzie i czy przypadkiem PIC nie macza (maczał) rąk w tym procederze. O potrzebie wymiany taboru pisałem już w innym poście i mam nadzieje, że się PR uda i zagra PIC-owi na nosie.

-- ...Jeśli nie potrafisz olśnić innych swoją inteligencją, oszołom ich swoją głupotą...