Forum

Rewalską wąskotorówką nie pojedziemy w tym sezonie

Lepiej zrobić wszystko dokładanie i ruszyć z nią ponownie w przyszłym roku - mówi wójt Rewala Robert Skraburski.

wysłane przez mxk

lhb178 napisał(a):

> Czekaj no... Sugerujesz, że przespacerowanie się po samochodzie > blokującym chodnik, z założeniem "mam to gdzieś, czy coś się > wgniecie/porysuje", nie jest przestępstwem?

Właśnie to założenie jest winą umyślną, zakładasz możliwość popełnienia przestępstwa i się na to godzisz. Twój stosunek do ewentualnych skutków nikogo nie obchodzi. Dopiero gdy nie masz zamiaru zniszczenia/uszkodzenia rzeczy, to mowa jest o winie nieumyślnej.

Poza tym cały czas dziwi mnie, dlaczego od razu zaatakowałeś tym artykułem z kk, skoro nawet skazanie kogokolwiek nic nikomu nie daje, co więcej, z naszych podatków opłacamy pobyt skazanego w więzieniu. ZTCW najbardziej boli ludzi (a firmy w szczególności) strata pieniędzy, a dochodzenie odszkodowania na gruncie prawa cywilnego (gdzie odpowiada się zarówno przy winie umyślnej czy nieumyślnej) daje możliwość uzyskania pieniędzy, które mogą zostać wykorzystane np. na odbudowę zniszczonych torów. No ale co kto lubi...

-- "Myślenie nic nie kosztuje. Płaci się za bezmyślność"

"Myślenie nic nie kosztuje. Płaci się za bezmyślność"
Co dalej... · 11 lat temu · bromix
Re: Co dalej... · 11 lat temu · margor
Re: Co dalej... · 11 lat temu · lhb178
Re: Co dalej... · 11 lat temu · Mareczek
Re: Co dalej... · 11 lat temu · lhb178
Re: Co dalej... · 11 lat temu · Mareczek
Re: Co dalej... · 11 lat temu · MQ
Re: Co dalej... · 11 lat temu · mxk
[OT] Re: Co dalej... · 11 lat temu · lhb178
Re: [OT] Co dalej... · 11 lat temu · mxk
Re: [OT] Co dalej... · 11 lat temu · lhb178
Re: [OT] Co dalej... · 11 lat temu · mxk
Re: [OT] Co dalej... · 11 lat temu · lhb178