Informacje: imprezy

23 sierpnia przypada rocznica uruchomienia pierwszej linii tramwajowej w Szczecinie. Było to w 1879 roku. Szczecińskie Towarzystwo Miłośników Komunikacji Miejskiej chcąc uczcić 140-lecie komunikacji miejskiej w naszym mieście zaprasza wspólnie z Urzędem Miasta Szczecin, Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego, ZDiTM Szczecin, SPA Dąbie, SPA Klonowica, Tramwajami Szczecińskimi oraz Muzeum Techniki i Komunikacji na uroczyste obchody w dniach 7–8 września.

9 komentarzy | czytaj dalej »

15 marca planowany jest przejazd składem pasażerskim, prowadzonym przez niemiecką historyczną lokomotywą parową z okazji 175-lecia linii Berlin-Szczecin, wg rozkładu: Szczecin Główny o. 11:30 - p. 12:09 Police o. 12:34 - p. 13:10 Szczecin Główny.

Bezpłatne bilety dostępne będą od środy w Centrum Informacji Turystycznej (Plac Żołnierza 20)

1 komentarz

Przewozy Regionalne wespół z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego zapraszają na dni otwarte lokomotywowni Szczecin Wzgórze Hetmańskie w dniu 28 listopada 2015 r. w godzinach 9:00-14:00. Przygotowano wiele atrakcji:

brak komentarzy | czytaj dalej »

W niedzielę 21 czerwca ponownie do Kołobrzegu zawitał pociąg zorganizowany przez IRiPK - "Katamaran". Tak jak to było przy ostatnich przyjazdach, skład poprowadzony został lokomotywą BR285 wynajętą z Lotos Kolej. Niestety, pomimo wstępnych planów, "Katamaran" nie zatrzymał się pod kołobrzeską latarnią morską, z powodu rozstawionego miasteczka namiotowego "Enea Tri Tour", powstałego za sprawą organizowanych tego samego dnia zawodów triathlonowych w Kołobrzegu.

brak komentarzy

30 maja już trzynasty raz z Poznania do Kołobrzegu pojedzie pociąg specjalny "Pirat", zorganizowany przez Instytut Rozwoju i Promocji Kolei. Tegoroczny skład prowadzony będzie, tak jak i w ubiegłorocznej edycji, lokomotywą Ol49-69. Planowany przyjazd do Kołobrzegu to godz. 12:40, wjazd do portu o godz. 13:00.

brak komentarzy

Zapraszamy na II Warsztaty Modelarskie Szczecin 2015, które odbędą się w sobotę, 21 lutego w godzinach 12:00-16:00 oraz niedzielę, 22 lutego w godzinach 10:00-14:00. Spotkanie odbędzie się w budynku Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego przy ulicy Cukrowej 8 w Szczecinie. Wstęp wolny.

brak komentarzy

Krzysztof Waszkiewicz i Ziemowit Czerski zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej imprezie dla miłośników kolei.

brak komentarzy | czytaj dalej »

W dniach od 22 do 28 czerwca głównie na terenie województwa zachodniopomorskiego odbywać się będzie impreza pt. "Pomorze 2014" organizowana przez Instytut Rozwoju i Promocji Kolei w ramach Markowego Produktu Turystycznego TurKol.pl. Wydarzenie to ma polegać na uruchomieniu ponad 20 pociągów specjalnych prowadzonych parowozami z wolsztyńskiej parowozowni. Więcej informacji i rozkłady jazdy dostępne są na stronie organizatora.

4 komentarze

Dziś na bocznicę portową wjechał dość nietypowy jak na kołobrzeskie warunki gość - rumuńska lokomotywa 202 wyprodukowana w zakładach FAUR, z pociągiem specjalnym zorganizowanym przez poznańską firmę TurKol.

5 komentarzy | czytaj dalej »

Jutrzejszy pociąg specjalny 78601 "Pirat" relacji Poznań Główny - Kołobrzeg Port - Poznań Główny będzie obsługiwany przez 69 z wolsztyńskiej parowozowni. Przyjazd do stacji Kołobrzeg planowany jest na godzinę 12:46.

1 komentarz