Forum

Czy przywrócić kolej ze Szczecina do Trzebieży?

wysłane przez (użytkownik usunięty)

> I po co ta ironia? Forum dyskusyjne służy do dyskutowania, a jak > widać jest o czym.

Zgadzam się.

>Jak wynika z wypowiedzi, sens przywrócenia tego > połączenia wcale nie jest oczywisty.

Tez się zgadzam. Dla mnie też nie jest oczywisty choćby dlatego, że nie znam się na ekonomii i tu wolę zdać się na wiedzę innych. Nie przekonuje mnie natomiast argument związany z lokalizacja linii. Cała część przebiegająca przez miasto (Szczecin) przebiega przez raczej bardzo zaludnione tereny. Istniejącej stacje (czy może przystanki kolejowe) to też nie odludzia. Argument, że konkretnej osobie nie pasuje, wydał mi się na tyle nie na miejscu, że pozwoliłem sobie na ironię. Z tego też powodu nie napiszę, że jako mieszkaniec Niebuszewa dojeżdżam na Pomorzany. Nawet gdyby zaistniał autobus pośpieszny na Pomorzany to czas takiej podróży skrócił by się niewiele. Czy ktoś jest w stanie podać ile trwałby przejazd takiego hipotetycznego pociągu z Niebuszewa na Pomorzany? Oczywiście nie myślę w tym momencie jedynie o swoim interesie. :)

Ponadto, tereny przylegające do torów stanowią swoistą “czarną dziurę” w środku miasta. Zaniedbane, nieoświetlone, Bóg jeden raczy wiedzieć co się tam dzieje. Uruchomienie tej trasy dla pociągów pasażerskich umożliwiłoby (choć oczywiście nie koniecznie) przywrócenie tych terenów miastu. W przeciwnym wypadku należało by ją (linię, tory) -z myślą o dobru mieszkańcow- zlikwidować.
Post został wyedytowany przez autora.
Post został wyedytowany przez administratora lub moderatora.
Re: Czy przywrócić kolej ze Szczecina do Trzebieży? · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Czy przywrócić kolej ze Szczecina do Trzebieży? · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: Czy przywrócić kolej ze Szczecina do Trzebieży? · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
A może tramwaj dwusystemowy? · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: A może tramwaj dwusystemowy? · 17 lat temu · techno
Re: A może tramwaj dwusystemowy? · 17 lat temu · MaK
Re: A może tramwaj dwusystemowy? · 17 lat temu · Kriz8
Re: Czy przywrócić kolej ze Szczecina do Trzebieży? · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Nareszcie · 17 lat temu · tom1
Re: O linii kolejowej ze Szczecina przez Police do Trzebieży · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: O linii kolejowej ze Szczecina przez Police do Trzebieży · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: O linii kolejowej ze Szczecina przez Police do Trzebieży · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)
Re: O linii kolejowej ze Szczecina przez Police do Trzebieży · 17 lat temu · (użytkownik usunięty)