Forum

Wyborcze obietnice

Jasiek napisał(a):

> Tu się nie zgodzę. Prawie wszystko co jest robione jest właśnie > pod kątem FG, popatrz na estetykę skwerów, np. na Placu > Kościuszki.

Estetyka estetyką, ale dzięki temu nie będą mieszkańcy mieli dodatkowych zarobków, a przedsiębiorcy na estetyce Placu Kościuszki nie zarobią dodatkowych pieniędzy. Chodziło mi o samą biurokrację, czyli: - niedorobiony Plan Zagospodarowanie Przestrzennego - podstawa (!) wszystkiego co jest planowane w mieście - strategie z czasów Mariana Jurczyka i Edmunda Runowicza - ciągle obowiązujące, m.in.: - Strategia rozwoju Szczecina do 2025 roku - Wieloletni Program Rozwoju Szczecina 2010 - 2014 - wiele innych papierów

Dorzuć do tego FG i masz obraz chaosu biurokratycznego w naszym mieście.

> A ja myślę, że powinna być z odleglejszym terminem, gdyż do 2020 > to zdecydowanie za krótko. Nasza jest po prostu długoterminowa i > chyba nie ma służyć tylko nam.

Nawet najlepsi futurolodzy nie przewidzą tego co będzie za 40 lat! Spójrzmy w przeszłość - 40 lat temu nie wiedziano nawet co to 105N! A teraz mamy inny ustrój, stosunki międzynarodowe, gospodarkę, społeczeństwo, komunikację zbiorową itd. Temat "Szczecin 2050" jest dobry dla pisarzy science - fiction, a nie samorządowców.

> Z małymi firemkami nie jest chyba, aż tak źle, gorzej z zakładami > produkcyjnymi lub wielkimi centrami logistycznymi.

Małe firmy są motorem lokalnej gospodarki, bo są płatnikami w lokalnych urzędach. Wielkie firmy mają bardziej zaawansowaną księgowość. Spójrz na moją wypowiedź z innej strony - pomimo FG Szczecin wciąż nie jest dobrym miejscem dla biznesu, zarówno małego jak i dużego. Potwierdzają to "oferty" dla przedsiębiorców związane z koncepcją FG - dla przemysłu przewidziano 2 (słownie: dwie [!]) strony w PDF-ie. "Z czym do ludzi?" chciałoby się zapytać. Jeżeli dla Ciebie nawet najbardziej opasła koncepcja rewitalizacji Placu Kościuszki jest cenniejsza niż porządna oferta dla przedsiębiorców, to chyba nie dojdziemy do konsensusu.

-- Jest super, jest super, więc o co Ci chodzi?

"Myślenie nic nie kosztuje. Płaci się za bezmyślność"
Wyborcze obietnice · 13 lat temu · MQ
Re: Wyborcze obietnice · 13 lat temu · Jasiek
Re: Wyborcze obietnice · 13 lat temu · Moderator
Re: Kandydat Zaremba uderza w Pływające Ogrody · 13 lat temu · mxk
PiS chce szybkiego tramwaju · 13 lat temu · MQ
Re: PiS chce szybkiego tramwaju · 13 lat temu · mxk
Re: PiS chce szybkiego tramwaju · 13 lat temu · mxk
Czysta polityka[OT] · 13 lat temu · BatiX 
Re: Czysta polityka[OT] · 13 lat temu · mxk
Re: Czysta polityka[OT] · 13 lat temu · djdark 
Cisza wyborcza · 13 lat temu · MQ